Poprawność zdania

Witam.

Kolega poddał wątpliwości moje stwierdzenie i nie daje nam to spokoju.

Czy stwierdzenie "Dzięki stałemu kontaktowi będę pomagał Ci w osiąganiu swoich celów" jest skonstruowane poprawnie?

Proszę o pomoc w rozwianiu naszych wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie Paweł.

Zdanie budzi dwie wątpliwości. Po pierwsze, jest jest jasne, kto będzie się kontaktował z kim. Niejasność ta jest wynikiem niepotrzebnie użytej konstrukcji rzeczownikowej zamiast czasownikowej. Użycie tej konstrukcji czyni je zresztą mało przyjaznym, trudnym w odbiorze.

Po drugie, zaimek swój powinien odnosić się do podmiotu (czyli w tym wypadku do osoby ukrytej za "ja"), tymczasem logika wskazuje, że chodzi raczej o osobę ukrytą za "ty".

Poprawna wersja mogłaby brzmieć: Dzięki temu, że stale będziemy w kontakcie, będę ci pomagał w osiąganiu celów (ewentualnie: twoich celów).

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski