Posiadać

Podane w poradzie https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/posiadac;5384.html

objaśnienie dotyczące zasad (poprawności) używania czasownika posiadać  pozostaje w jaskrawej sprzeczności z wcześniej ogłoszonym stanowiskiem Rady Języka Polskiego (https://rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=219:posiada&catid=44&Itemid=58). Mocno mnie to zniesmaczyło, ponieważ często korzystam z informacji zawartych w Poradni i zawsze przedstawiam ją znajomym jako źródło "porządnej" wiedzy o naszym języku. Może (choć pytający już od lat tego nie oczekuje) zmodyfikować odpowiedź?

Szanowny Panie,

pozwolę się nie zgodzić z wykładnią przedstawioną przed dr. Jana Grzenię – wszystkie trzy zdania omówione w poradzie (Automat posiada certyfikat, Aparat posiada własną instalację, Pracownik posiada kwalifikacje do obsługi...) uważam jeśli nie za błędne, to co najmniej za mieszczące się na granicy błędu. Fakt, że należą one do stylu urzędowego, niewiele zmienia.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski