Poszłem po swetr (!)

Witam,
Dziękuję za poprzednią odpowiedź i jak zwykle mam kolejne pytanie. Chciałbym się dowiedzieć, jak to w końcu jest z poprawnością słów poszłem, przyszłem oraz swetr. Czy są to już formy poprawne, czy się mylę?
Pozdrawiam serdecznie.
Pisze Pan tak, jakby Pan słyszał lub czytał gdzieś, że formy te są dopuszczalne. Nic nam o tym nie wiadomo.
Wydaje mi się, że kiedyś nawet sam prof. Miodek twierdził, że formy te tak długo funkcjonują w języku polskim, że stały się dopuszczalne. Nie jest to prawdą?
Trudno mi oceniać, co prof. Miodek miał na myśli – musielibyśmy wysłuchać całej jego wypowiedzi. Sądzę, że miał na myśli wyłącznie język mówiony, i to potoczny. W książce, gazecie, w liście (nawet w korespondencji prywatnej) wykszałcony użytkownik polszczyzny nie napisze poszłem ani swetr, gdyż naraziłby się na drwinę.
Mirosław Bańko