Powtarzanie przyimka

Szanowni Państwo,
który wariant jest poprawny: Te wydarzenia (we) Francji, (w) Anglii i (w) innych krajach… – czy należy powtarzać przyimek w, czy pomijać, lecz czy nie jest błędem, że jest to w, a nie we, jak w przypadku pierwszego z krajów?
Serdecznie dziękuję, A.B
Jeśli w jednym ciągu współrzędnym mamy wyrażenia z tym samym przyimkiem, to nie musimy go powtarzać: Pojechał do Warszawy i Wrocławia. Jeśli jednak w zdaniu obok wyrazów wymagających „zwykłego” przyimka (w, z) występują takie, które wymagają przyimka z „protezą” (we, ze), to zręczniej jest powtórzyć przyimki, choć nie jest to konieczne: Był w Warszawie i Wrocławiu / Był w Warszawie i we Wrocławiu. Jeśli natomiast forma we (lub ze) miałaby się znaleźć na początku wyliczenia, to przyimek należy powtórzyć: Był we Francji i w Anglii, ale: Był w Anglii i Francji.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski