Poznam a będę znał

Czy zdanie Jak poznam kod pocztowy, to napiszę do Ciebie list jest prawidłowe? Ktoś mi powiedział że zrobiłem błąd, ponieważ kodu się nie poznaje, tylko dowiaduje się jaki jest. Proszę o wyjaśnienie i dziękuję za odpowiedź.
W tej sytuacji najlepiej było powiedzieć będę znał. Chociaż poznać znaczy (w przybliżeniu) ‘zacząć znać’, to nie odnosi się do wszystkich znaczeń czasownika znać. Możemy poznać kogoś, ale nie kod pocztowy.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski