Praca pod kierunkiem dr Anny Nowak

Dzień dobry.

Piszę pracę dyplomową. Mam pytanie dotyczące strony tytułowej. Pracę piszę pod kierunkiem pani doktor. Czy po dr w przypadku kobiety powinna być kropka?

Przykład z innym nazwiskiem:

Praca napisana pod kierunkiem dr A. Nowak

Kropkę na końcu skrótu stawiamy wówczas, gdy ostatnia litera skrótu nie jest jednocześnie ostatnią literą pełnej formy. Rzeczownik doktor odnoszony do kobiety (czyli funkcjonujący jako żeński) we wszystkich przypadkach ma tę samą formę: doktor, a zatem jego ostatnia litera jest jednocześnie ostatnią literą skrótu. Wobec tego kropki nie postawimy, czyli napiszemy: Praca napisana pod kierunkiem dr Anny Nowak.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski