Prezydent Miasta…

Witam!
Przeglądałem ostatnio swoje dokumenty, ku mojemu zdumieniu zobaczyłem, że organ wydający oba dokumenty, mimo że w rzeczywistości wydał je ten sam podmiot, jest podpisany inaczej. Mianowicie, dowód osobisty został wydany przez Prezydenta Miasta Suwałk, zaś prawo jazdy przez Prezydenta Miasta Suwałki. Moje pytanie brzmi: która forma jest poprawna?
Dziękuję.
Temat był często poruszany w naszej poradni. Można przejrzeć archiwum pod kątem sformułowań typu miasto stołeczne Warszawa lub miasto Kraków, aby znaleźć wcześniejsze odpowiedzi.
To ograniczę się konkluzji, pomijając obecne we wcześniejszych odpowiedziach obserwacje i uzasadnienia. Poprawna jest i forma Prezydent Miasta Suwałki, i Prezydent Miasta Suwałk, ale pierwsza dla większości z nas jest bardziej zrozumiała, druga zaś może świadczyć o aspiracjach miejscowych władz, gdyż odmiana typu miasto Suwałki, miasta Suwałk itd. jest typowa dla miast dużych i znanych.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski