Procent i %, ale wyłącznie procentowy

Dzień dobry,
zwracam się z prośbą o wyjaśnienie, która forma zapisu jest prawidłowa.
1. Kwota uwzględnia 11% upustu w stosunku do pierwotnej propozycji cenowej – czyli Kwota uwzględnia jedenaście procent upustu (…)
czy
2. Kwota zawiera 11% upust w stosunku do pierwotnej propozycji cenowej – czytam to zdanie wówczas Kwota uwzględnia jedenastoprocentowy upust (…). A może prawidłowy zapis takiego zdania powinien być Kwota uwzględnia 11-procentowy upust (…)?
Poprawne są następujące warianty zapisu:
1. Kwota uwzględnia 11% [czyt. jedenaście procent] upustu w stosunku do pierwotnej propozycji cenowej;
2. Kwota uwzględnia 11 procent (lub 11 proc.) upustu w stosunku do pierwotnej propozycji cenowej;
3. Kwota uwzględnia 11-procentowy (lub 11-proc.) upust w stosunku do pierwotnej propozycji cenowej.
Nie wolno natomiast korzystać ze znaku % zamiast słowa procentowy w złożeniach z liczbą zapisaną cyfrą czy cyframi. Niepoprawne są zatem zdania: a) Kwota uwzględnia 11% upust w stosunku do pierwotnej propozycji cenowej, b) Kwota uwzględnia 11-% upust w stosunku do pierwotnej propozycji cenowej i c) Kwota uwzględnia 11%-owy upust w stosunku do pierwotnej propozycji cenowej (vide Adam Wolański, Edycja tekstów, Warszawa 2008, s. 70).
PS Przy okazji uwaga, że należałoby właściwie mówić i pisać opust, a nie upust, gdyż ‘opuszcza się z ceny’. Niestety, prawie wszyscy używają dzisiaj słowa upust i tak musi chyba zostać (szerzej piszę na ten temat pod adresem https://obcyjezykpolski.pl/byl-opust-i-powinnno-tak-zostac/).
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie