Proszę Pana…

Czy stosowne jest rozpoczynanie mejla (zwłaszcza z odpowiedzią) od zwrotu Proszę Pana zamiast od tradycyjnego Szanowny Panie?
W oficjalnym mailu nie jest to zwrot właściwy. W prywatnym – wszystko zależy od korespondentów. Niektóre rodzaje komunikacji w internecie przypominają rozmowę, więc pojawianie się w nich form typowych dla języka mówionego właściwie nie dziwi.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski