Przecinek po imiesłowie na -ąc

Czy po takich słowach jak kontynuując (na początku zdania) stawia się przecinek? Przykład: Kontynuując, dyrektor zwrócił się do rodziców słowami.... lub Kontynuując, lekarz wskazał na leki, których jej brać nie wolno... .

Tak, w opisanych wypadkach należy postawić przecinek. Oddziela on bowiem imiesłowowy równoważnik zdania (czyli element, którego ośrodkiem jest imiesłów przysłówkowy) od zdania nadrzędnego.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski