Przecinek przed a

Dzień dobry,
chciałabym zapytać czy użycie przecinka w poniższym zdaniu ( przed spójnikiem a) jest zasadne, czy też nie powinno go tam być?
Odnieść można wrażenie, że świat ostatnio dziwnie przyspieszył, a czas mija w zastraszająco szybkim tempie.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z poważaniem
I. Wróblewska
Przed spójnikiem a łączącym zdania współrzędne – a z taką sytuacją mamy do czynienia w przytoczonym zdaniu – zawsze stawiamy przecinek.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski