Przecinek przed czy

Szanowni Państwo,
mimo że problem przecinka przed czy był już poruszany, to wciąż nie znajduję jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy powinniśmy postawić przecinek w następującym zdaniu: Nie zabił człowieka i nie wiedzieliśmy, co go bardziej dręczy: zgon przyjaciela(,) czy uśmiercenie tubylca. W oryginale przecinek się nie pojawia, jednak trudno byłoby wymienić go w tym zdaniu na lub. Moim zdaniem wspomniane czy raczej ma charakter pytajny i osobiście postawiłbym przed nim przecinek
W przytoczonym zdaniu czy jest spójnikiem, więc przecinek jest zbędny.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski