Przecinek przed leżąc i coś jeszcze

Dzień dobry! Czy poprawna jest interpunkcja w zdaniu: Jedynym wymogiem jest spędzenie czterech tygodni, leżąc w słońcu, na piaszczystej plaży, w czterech różnych miejscach na świecie?

Zdanie jest niepoprawne składniowo, gdyż forma leżąc (imiesłów przysłówkowy) nie jest połączona z podmiotem zdania nadrzędnego (tym jest bowiem słowo spędzenie). Gdybyśmy mieli poprawną konstrukcję składniową, np. Musisz spędzić cztery tygodnie, leżąc...., przed elementem zawierającym leżąc należałoby postawić przecinek.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski