Przecinek przed to

Szanowni Państwo,
czy w zdaniu: Powiedzieć „nie lubię zmian” to nic nie powiedzieć przed to należy postawić przecinek?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Łukasz
Szanowny Panie,
przed wyrazem to wprowadzającym orzeczenie imienne w zasadzie nie stawia się przecinka. W tym wypadku jednak można go postawić, kierując się zasadą tzw. interpunkcji subiektywnej. Element to nic nie powiedzieć bowiem jest czymś w rodzaju pointy. Dla wzmocnienia efektu zatem można oddzielić go przecinkiem lub (lepiej) myślnikiem.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski