Przecinek przy dopowiedzeniu

Szanowni Państwo,

chciałabym się dowiedzieć, czy w poniższym zdaniu należy postawić przecinek przed jakradon:

Promieniowanie jądrowe pochodzi z naturalnych źródeł, jak radon, gaz, który przesącza się z ziemi.

Czy należy stosować tu zasadę stawiania przecinka przed wyliczeniem/przykładem? Czy jeśli w zdaniu podawany jest tylko jeden przykład, to w ogóle można traktować to jako wyliczenie? Czy potraktować tutaj inaczej np. jak dopowiedzenie, wtrącenie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

W zdaniu tym wyrażenie jak radon pełni funkcję dopowiedzenia – jest przykładem tego, o czym mowa w poprzedniej części. W takiej sytuacji należy je wydzielić przecinkami z obu stron (w myśl zasady [386] WSO; https://sjp.pwn.pl/zasady/386-90-J-2-Wyrazenia-typu-chyba-ewentualnie;629806.html).

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski