Przecinek w dyktandzie

Na Dyktandzie Ursynowskim w roku ubiegłym wystąpiło złożone zdanie, oto jego fragment: Z ponad stu, a według co poniektórych z zaledwie bez mała stu lat tego, co nie całkiem bezsprzecznie można by określić jako czas pomiędzy odzyskaniem niepodległości – po stu kilkudziesięciu latach porozbiorowego zniewolenia Polski – a współczesnością należałoby wydzielić (…).
Mam pytanie odnośnie braku przecinka między współczesnością a należałoby. Jaka zasada została tutaj zastosowana?
W tym (bardzo!) złożonym zdaniu mamy element wtrącony: co nie całkiem bezsprzecznie można by określić jako czas pomiędzy odzyskaniem niepodległości (…) a współczesnością. Powinien on być wydzielony przecinkami z obu stron, a więc nie tylko przed co, lecz także po współczesnością.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski