Przecinki zamiast średników

Szanowny Panie Doktorze,
czy średnik został prawidłowo użyty w zdaniu: Przekształcenie płaszczyzny rzutowej w płaszczyznę rzutową nazwiemy rzutowym, jeśli jest bijekcją; prosta przechodzi na prostą; na tej prostej zachowywany jest dwustosunek? Jest to definicja przekształcenia rzutowego. Na tę definicję składają się trzy punkty: bycie bijekcją, zachowywanie prostej, zachowywanie dwustosunku. Gdyby zapisać je w formie listy wyliczeniowej, średnik tym bardziej wydawałby się na miejscu. Czy jednak nie przeszkadza mu, strukturalnie wyższy, przecinek przed jeśli?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
PS. Dziękuję za obszerną odpowiedź dot. przecinków. Teraz lepiej mi się to ułożyło.
W polszczyźnie średnik jest znakiem interpunkcyjnym słabszym od kropki i mocniejszym od przecinka. Służy do oddzielania w miarę samodzielnych pod względem myślowo-pojęciowym członów wypowiedzenia, przy czym człony te powinny być równorzędne pod względem logiczno-składniowym wobec elementów poprzedzających i/lub następujących.
Powyższe ogólne reguły nie mają zastosowania w wypadku wypowiedzenia przytoczonego w pytaniu. Mamy tu bowiem do czynienia z wypowiedzeniem złożonym podrzędnie, w którym konstrukcja podrzędna składa się z trzech współrzędnych zdań warunkowych połączonych bezspójnikowo. O ile poszczególne człony konstrukcji podrzędnej są równorzędne, o tyle nie stanowią części samodzielnych pod względem myślowo-pojęciowym. Warunek wyrażony w zdaniu nadrzędnym jest bowiem prawdziwy dopiero wówczas, jeśli spełnione zostaną łącznie wszystkie trzy przesłanki. Powinny być one zatem oddzielone przecinkami.
Adam Wolański