Przecinki

Szanowni Państwo,
mam pytanie dotyczące interpunkcji. Czy w przypadku poniższych przykładów należy umieścić przecinki? Czy istnieje jakaś zasada?
  1. Dzięki tej korzystnej modzie(,) autorzy książek motywacyjnych i żywieniowych stają się pionierami w sprzedaży książek w naszym kraju.
  2. Dzięki nim(,) wzrasta nie tylko sprawność fizyczna Polaków, lecz również czytelnictwo.
  3. Będąc jeszcze w The Beatles(,) Lennon był znany ze swojego ciętego języka.

Serdecznie proszę o odpowiedź br />
W zdaniach pierwszym i drugim przecinki są zbędne, gdyż oddzielałyby okolicznik od orzeczenia, a tego się nie robi. Ogólna zasada interpunkcyjna głosi, że nie oddzielamy przecinkami niejednorodnych części zdania (a więc np. okolicznika od orzeczenia, okolicznika miejsca od okolicznika czasu itp.; oddzielamy zaś jednorodne, np. dwa okoliczniki czasu).
W zdaniu trzecim przecinek jest konieczny, w myśl zasady, że oddzielamy nim imiesłowowy równoważnik zdania od zdania nadrzędnego.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski