Przecinki

Czy poniższe zdanie jest prawidłowe pod względem interpunkcyjnym?

"Informuję, że roboty związane z uzupełnieniem ubytków w nawierzchni asfaltowej powstałe wskutek wykonania sieci gazowej zostaną wznowione po okresie zimowym."

Czy może powinno wyglądać tak:

"Informuję, że roboty związane z uzupełnieniem ubytków w nawierzchni asfaltowej, powstałe wskutek wykonania sieci gazowej, zostaną wznowione po okresie zimowym."

Ala

Szanowna Pani,

poprawne są obie wersje, choć ta pierwsza (bez przecinków) jest mniej przejrzysta. Możliwa jest jeszcze wersja z jednym przecinkiem, przed wyrażeniem powstałe wskutek... – wówczas cały element powstałe wskutek wykonania sieci gazowej traktujemy jako przydawkę (oddzielenie go przecinkami z obu stron sugeruje, że mamy do czynienia z dopowiedzeniem, czyli elementem niejako drugorzędnym, wprowadzającym dodatkowe informacje).

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski