Przedszkolny

Zastanawia mnie, co jest wyrazem podstawowym wyrazu przedszkolny. Czy jest to:
1. przymiotnik szkolny (szkołaszkolnyprzedszkolny),
2. rzeczownik przedszkole (szkołaprzed szkoł – ą => przedszkol – e → przedszkolny)?

Szukając odpowiedzi, zauważyłem, że wyraz ten ma dwie definicje:
1. poprzedzający okres szkolny,
2. dotyczący przedszkola.

Które odpowiednio pasują do obu wyżej podanych przeze mnie derywacji. Czy wszystko zależy od znaczenia wyrazu?
Dla przymiotnika przedszkolny w znaczeniu ‘poprzedzający okres szkolny’ podstawą jest wyrażenie przyimkowe przed szkołą. Dla tego samego przymiotnika w znaczeniu ‘dotyczący przedszkola’ podstawą słowotwórczą jest rzeczownik przedszkole.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski