Przeprowadzono czy wykonano?

Często w różnych publikacjach i opracowaniach naukowych spotyka się zwrot przeprowadzono obliczenia lub jego odmianę. Bardziej poprawny wydaje się zwrot wykonano obliczenia. Która z tych form jest poprawna (a może obie)? Uprzejmie proszę o opinię w tej sprawie.
Jak podaje Inny słownik języka polskiego PWN, „jeśli przeprowadzono jakąś czynność, to wykonano ją, zwykle w sposób oficjalny, planowy i zgodny z pewnymi procedurami”. Z podanych w słowniku cytatów widać, że przeprowadza się np. kontrolę, referendum, śledztwo, doświadczenia, operację, a także obliczenia, o które Pan pyta. Kiedy słyszymy, że przeprowadzono obliczenia, to wyobrażamy sobie, że była to czynność skomplikowana. Proszę zauważyć, że prostych czynności się nie przeprowadza, można je tylko wykonać, por. „Pielęgniarka wykonała zastrzyk” i dziwaczne „Pielęgniarka przeprowadziła zastrzyk”.
Mirosław Bańko