Przerdzeniować

Pracując w branży wiertniczej, mam do czynienia z koniecznością opisywania wykonanego w otworze rdzeniowania. Od lat używam, prawdopodobnie kopiując sformułowanie z prac moich poprzedników, słowa przerdzeniowano. Ostatnio zarzucono mi, że jest to niepoprawna forma i nie powinnam jej używać. Mam świadomość, że jest to słowotwórstwo, ale czy na potrzeby branżowe nie można użyć takiego wyrażenia, czy jest ono faktycznie niedopuszczalne.
Pozdrawiam
Dorota Strzelecka
Wyjaśnijmy najpierw, że rdzeniować to (podaję za SJP pod red. W. Doroszewskiego; https://sjp.pwn.pl/doroszewski/rdzeniowac;5488996.html) termin górniczy znaczący ‘wiercić skałę w celu uzyskania próbek w postaci rdzeni, tj. walcowych kawałków przewiercanych skał’. Jeżeli przerdzeniować ma się tak do rdzeniować jak przewiercić do wiercić, to wydaje się, że jest to czasownik poprawnie utworzony.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski