Przydawki

Czy przydawka w funkcji orzecznika w orzeczeniu imiennym staje się wyłącznie orzecznikiem, czy nadal pozostaje też przydawką? Przykład zdania: Panowanie narratora nad światem jest zróżnicowane. Ile tu przydawek, dwie czy trzy?

W zdaniu Panowanie narratora nad światem jest zróżnicowane są dwie przydawki, obie określają podmiot (panowanie): narratora i nad światem. Zastanawia mnie tylko, na czym polega zróżnicowane panowanie.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski