Przymiotnik od szlachta polska

Szanowna Poradnio,
jak brzmi poprawnie utworzony przymiotnik od szlachty polskiej: polskoszlachecki czy szlacheckopolski?
W polszczyźnie dość regularnie tworzymy przymiotniki od wyrażeń składających się z rzeczownika i określającej go przydawki dopełniaczowej, por. np. teoria literatury – teoretycznoliteracki, teoria mnogości – teoriomnogościowy itp. W formie pochodnej zachowany jest szyk podstawy. Nie ma natomiast w polszczyźnie wzorca słowotwórczego do tworzenia przymiotników od wyrażenia składającego się z rzeczownika i przydawki przymiotnikowej mającej szyk porzeczownikowy. W uzusie można znaleźć niewiele tego typu konstrukcji (głównie w tekstach naukowych i profesjonalnych), przy czym nie ma jednoznaczności co do szyku elementów składowych, por. np. prawnoautorski lub autorskoprawny (od prawo autorskie), ale tylko cywilnoprawny (od prawo cywilne).
Adam Wolański