Przymiotnik od nazwy Dąbek

Szanowni Państwo,

jak powinien brzmieć przymiotnik od nazwy miejscowej DąbekCzy jedyną poprawną formą przymiotnikową jest dąbkowy, czy też ewentualnie dopuszczalne jest użycie formy dąbeckiTa druga forma jest wskazana w SJP PWN (https://sjp.pwn.pl/slowniki/d%C4%85becki.html) jako pochodna od nazwy Dąbki, a więc wyrażonej w liczbie mnogiej, ale zastanawiam się, czy nie można tej formy użyć również w odniesieniu do słowa Dąbek?

Szanowny Panie,

formy przymiotników od nazw miejscowych kodyfikuje Obwieszczenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 4 sierpnia 2015 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części, zgodnie z którym interesująca Pana forma to dąbecki.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski