Przymiotniki z dereszowatym

Czy prawidłowa jest pisownia następujących przymiotników: kasztanowatodereszowaty, karodereszowaty, gniadodereszowaty, myszatodereszowaty, bułanodereszowaty, czerwonobułanodereszowaty, izabelowatodereszowaty, jeleniodereszowaty, perłowodereszowaty?
Umaszczenie dereszowate u konia to domieszka białych włosów na sierści jakiegoś koloru – jest to więc swego rodzaju melanż. W związku z tym przymiotniki złożone z elementem dereszowaty zapiszemy łącznie – koń gniadodereszowaty to ‘koń gniady z domieszką dereszowatości’ (oba elementy przymiotnika złożonego wchodzą w relację nadrzędno-podrzędną). Zapis gniado-dereszowaty wskazywałby na współrzędność elementów, tzn. na to, że umaszczenie konia można opisać jako ‘gniade i dereszowate’ (tak jak kolor flagi Polski to biało-czerwony) – z sytuacją taką mielibyśmy do czynienia wówczas, gdyby jako dereszowate określało się tylko to umaszczenie, które zawiera białe włosy, a nie całość.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski