Przyspieszenie czy przyśpieszenie?

Szanowni Państwo,
ostatnio w klasie mieliśmy małą debatę odnośnie wymawiania słowa przyspieszenie. Kolega uparcie twierdzi, że dopuszczalna jest wymowa przyśpieszenie, ja natomiast twierdzę, że jest to błąd, a poprawna wymowa to przyspieszenie.
Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości
Do opisanej sytuacji można odnieść powiedzenie „I wilk syty, i owca cała”. Poprawne bowiem są obie formy (przyśpieszenie i przyspieszenie), tak jak poprawne są oba warianty czasownika: przyśpieszyć i przyśpieszać.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski