Przystanek na żądanie

Jaki jest skrót wyrażenia na żądanie ? Czy . czy n/ż? Według zasad ortografii to pierwsze, jednak przystanek n/ż jest obecnie używany przez następujące instytucje: ZDMIKP Bydgoszcz, MZK Ełk, ZTM Gdańsk, MPK Legnica, ZTM Poznań (na przystankach), MZK Starachowice, ZKP Suchy Las, MZK Wejherowo, MPK Wrocław.
Istotnie – według reguł skrótem wyrażenia na żądanie jest nż., a na pewno nie n/ż, gdyż w skrótach nie stosujemy ukośnika. Niestety, nie odpowiadamy za decyzje instytucji przygotowujących opisy na rozkładach jazdy autobusów.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski