Psychofizyczny a psycho-fizyczny

Szanowna Redakcjo,
Chciałabym się spytać o znaczenie słowa psychofizyczny – w Małym słowniku języka polskiego PWN i dwóch innych spotkałam się z definicją ‘dotyczy stosunków między bodźcami fizycznymi (podnietami) a wrażeniami; doznania’ lub zbliżoną odpowiedzią. Z kolei w słownikach internetowych napotkałam ‘dotyczący zjawisk psychicznych i fizycznych’, co z psychofizyką się nie łączy. Stąd moje pytanie: czy obie definicje są poprawne? Jeśli tak, od kiedy poprawna jest druga definicja?
Szanowna Pani,
na oba pytania odpowie zapewne specjalista (psycholog?). Językoznawca może jedynie zauważyć, że coś, co dotyczy zjawisk fizycznych i psychicznych, powinniśmy określać jako psycho-fizyczne (tak jak coś, co jest białe i czerwone, określimy jako biało-czerwone). Jak jednak możemy wyczytać w słownikach (np. w SJP pod red. W. Doroszewskiego; https://sjp.pwn.pl/doroszewski/psychofizyczny;5487738.html, przymiotnik ten – wbrew regule – pisany jest łącznie (psychofizyczny). Zapis łączny stosujemy wtedy, gdy drugi człon jest podrzędny wobec pierwszego, tak jak to się dzieje np. w wyrazie północnopolski ‘dotyczący północy Polski’. Przymiotnik psychofizyczny oznaczałby zgodnie z tą regułą ‘dotyczący psychicznych aspektów fizyczności’. Czy tak jest w rzeczywistości – niech wypowie się specjalista.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski