Pytanie dopełnienia

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące składni zdania pojedyńczego. Zdanie to brzmi: Wzrostem Dobrochoczy zawsze dopasowywał się do drzew.

"dopasowywał się" to wyraz nadrzędny, a "wzrostem" to wyraz podrzędny. Jakie pytanie je połączy? "czym?", czy "jak?"?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Schemat składniowy przywołanego w pytaniu czasownika jest następujący: ktoś lub coś dopasowuje się czymś – do czegoś, por. (KTOŚ) Dobrochoczy dopasowywał się (CZYMŚ) wzrostem (DO CZEGOŚ) do drzew. Mamy zatem do czynienia z dopełnieniem, które nie może mieć pytania jak, typowego dla konstrukcji składniowych z okolicznikiem sposobu, por. dopasowywał się (jak?) szybko.

Adam Wolański