Pytanie tylko, co jeśli…

Szanowni Państwo,
chciałem zapytać o przecinek w zdaniu Pytanie tylko, co, jeśli o to nie poprosi.
Pierwszy przecinek otwiera elipsę zdania podrzędnego co zrobić, drugi kolejne zdanie podrzędne, więc formalnie oba są potrzebne. Może jednak – na podstawie ogólnej zasady unikania obustronnych przecinków wokół spójników i zaimków – powinniśmy z któregoś zrezygnować?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
W przytoczonym przez internautę zdaniu występuje rzeczywiście o jeden przecinek za dużo. Należało napisać: Pytanie tylko, co jeśli o to nie poprosi (obowiązuje tutaj zasada cofania przecinka). Inaczej by było w zdaniu (bez elipsy): Pytanie tylko, co zrobić, jeśli o to nie poprosi.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie