RTG jak EKG

Serdecznie dziękuję za odpowiedź na moje poprzednie pytanie i ośmielam się zadać kolejne. W WSO pojawiają się dwa możliwe skróty słowa elektrokardiogramekg. i EKG. Z kolei słowo rentgenogram ma tylko jeden skrót – rtg. Czy ponieważ skrót RTG jest bardzo rozpowszechniony, można go uznać za dopuszczalny podobnie jak EKG?
Bardzo dziękuję i całej Redakcji życzę wesołych świąt.
Moim zdaniem tak. Pracujemy nad nowym wydaniem słownika, więc jest okazja, aby poważnie rozważyć włączenie takiego wariantu pisowni.
Z najlepszymi życzeniami
Mirosław Bańko, PWN