Radczyni prawna

Szanowni Państwo,
czy forma radczyni prawna, często obecnie używana, jest niepoprawna? Na ten temat była już porada sprzed kilku lat, ale w kwestii żeńskich nazw zawodów zmiany w języku są burzliwe, dlatego pozwalam sobie ponowić pytanie.

Z poważaniem
Stała czytelniczka
Szanowna Pani,
nazwa radczyni prawna na pewno jest poprawnie utworzona (formą żeńską rzeczownika radca jest radczyni właśnie). Na pewno też jest to nazwa nieoficjalna – oficjalną wciąż pozostaje radca prawny (bo chyba nawet nie radca prawna). Jeśli jednak jest używana, to ma szansę się na tyle utrwalić, że użytkownicy nie będą odbierać jej jako niestandardowej.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski