Radny opozycyjny

Szanowna Poradnio
Czy zwrot radni opozycyjni jest zarezerwowany tylko dla prasy komercyjnej i prywatnej? Jako rzecznik prasowy zamieszczający informacje na stronie urzędowej spotkałem się z zarzutem radnego opozycyjnego, który uważa, że powyższy zwrot nie licuje z powagą oficjalnego tekstu i medium, jakim jest strona internetowa. Osobiście takie stanowisko uważam za hipokryzję językową, bowiem ww. zwrot i jego synonimy używane są powszechnie we wszystkich mediach. Proszę o opinię.

Ryszard
Nie widzę nic złego w wyrażeniu radny opozycyjny – nie jest ono nacechowane ani ekspresywnie (nie wskazuje na stosunek emocjonalny piszącego do treści), ani aksjologicznie (nie wyraża oceny – ani pozytywnej, ani negatywnej), ani stylistycznie (należy do polszczyzny ogólnej). Jego używanie jest zatem całkowicie odpowiednie w tekstach oficjalnych.
Trudno zresztą sobie wyobrazić, że pojęcie ‘radny, który należy do klubu opozycyjnego wobec klubu rządzącego’ (‘radny, który jest w opozycji do ugrupowania rządzącego’) mogłoby być oddane za pomocą innego – neutralnego – wyrażenia. Radny opozycyjny jest jedynym, jak się zdaje, wyrażeniem przynoszącym podane wyżej znaczenie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski