Rebecca – Rebekki

Chciałabym spytać o poprawną odmianę imienia obcego – Rebecca. Szczególnie w dopełniaczu. Normalnie przyjęłabym, że imię należy zakończyć literą i, jednak wtedy powstaje ci i to wydaje mi się nie na miejscu. Zastanawiam się więc, czy może powinno się użyć litery y lub/oraz zamienić podwójne c w wyrazie na k, bądź też zostawić je oryginalnie tak, jak występują? Jaka pisownia jest prawidłowa? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Poprawna forma dopełniacza imienia Rebecca to Rebekki. Szczegółowe uzasadnienie znajdzie Pani w poradzie Rebecca.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski