Rejestr Funduszy Inwestycyjnych

Chciałem zapytać o poprawność zapisu ostatniej litery powszechnie stosowanego skrótowca RFi (Rejestr Funduszy Inwestycyjnych). Nie znalazłem żadnej reguły, która uzasadniałaby zapis małą literą w typowym skrótowcu literowym, litery będącej pierwszą literą jednego z wyrazów wchodzących w skład skracanego wyrażenia, ale niebędącego spójnikiem ani przyimkiem. Czasem niepoprawną formę wymusza ustawa (np. S.A. zamiast SA), ale nie znalazłem analogicznego przepisu dla tego rejestru.
Mała litera w skrótowcu RFi nie ma uzasadnienia. Zgodnie ze wszelkimi zasadami tworzenia skrótowców, wyrażenie Rejestr Funduszy Inwestycyjnych powinno być skrócone do postaci RFI.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski