Reprezentanty czy reprezentanci?

Szanowni Państwo,
w matematyce mówi się o reprezentantach klasy abstrakcji, tzn. ‘elementach zbioru, które reprezentują daną klasę abstrakcji’. Zastanawiam się, czy powinno się to odmieniać tak jak w podobnych przypadkach z zakresu informatyki, tj. reprezentanty (tak jak agenty), czy jednak reprezentanci. Zdaje się, że matematycy wybierają drugie rozwiązanie.

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Formą najbardziej zgodną z systemem byłaby reprezentanty, czyli niemęskoosobowa (podobnie jak: agenty, klienty – używane w terminologii informatycznej). Jeśli jednak przyjmie się forma męskoosobowa: reprezentanci, to zapewne ona zostanie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski