Res Humanae

Czy tytuł typu Res Humana odmienia się? A jeżeli, to jak i jakie są zasady odmiany tytułów wieloczłonowych w języku polskim?
Z podobnych nazw odmienia się Res Publica – nazwa czasopisma: Res Publiki, Res Publikę, Res Publiką i Res Publice. Nazwa pisma Res Humana i nazwa fundacji Res Humanae są nieodmienne.
Jeśli chodzi o zasady odmiany nazw wieloczłonowych, to najogólniejsza z nich brzmi: odmieniamy wszystkie człony, które dają się odmieniać po polsku. Szczegóły mogą być jednak różne w wypadku różnych nazw, np. jeśli pierwszy człon wieloczłonowego nazwiska jest herbem lub przydomkiem, zwykle pozostaje nieodmienny.
Mirosław Bańko