Rodzaj rzeczownika deisis

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, jaki rodzaj w języku polskim przysługuje nieodmiennemu rzeczownikowi deisis (lub deesis).
Z wyrazami szacunku
Katarzyna
Rodzaj rzeczownika deisis lub deesis (z gr. déēsis ‘prośba, modlitwa wstawiennicza’) nie jest skodyfikowany w słownikach. Należy zatem przyjąć, że – jak większość rzeczowników nieodmiennych – ma on rodzaj nijaki. Najczęściej występuje jako nieodmienna przydawka w kolokacji motyw, ikona deisis.
Adam Wolański