Rój – Roja czy Rója?

Dzień dobry, mam pytanie, w jaki sposób powinno się odmieniać nazwisko Rój. Rója czy Roja?
Nazwy własne zwykle odmieniają się jak wyrazy pospolite o identycznej formie, toteż najlepiej odmieniać Rój, Roja. Skoro jednak akceptujemy odmianę typu Gołąb, Gołąba, Kozioł, Kozioła, powinniśmy uznać za dopuszczalne formy Rója, Rójowi itd. Podkreślam jednak, że są to formy problematyczne, dobre pewnie w komunikacji urzędowej, ale poza nią lepiej wybrać formy Roja, Rojowi.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski