Rok a rok szkolny

Mam takie pytanie. Powiedzieć: Dwa lata więcej chodził do szkoły – dlaczego jest poprawnym, skoro rok szkolny nie trwa 12 miesięcy, a używam określenia 2 lata?
Serdecznie pozdrawiam
Wyrażenie dwa lata odnosi się do roku szkolnego, a nie do roku kalendarzowego, a więc zdanie Dwa lata dłużej (wolałabym: dłużej niż więcej) chodził do szkoły jest sensowne i poprawne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski