Rondel w znaczeniu architektonicznym

Szanowni Państwo!

Rondel to nie tylko naczynie kuchenne, ale także pozostałość po neolitycznej osadzie czy budowli. Zauważyłem, że w tym drugim znaczeniu czasem odmienia się tego rondela, te rondele. Czy to dobry pomysł, czy powinno być jak w przypadku garnka z rączką (rondla, rondle)?

Pozdrawiam

Marcin Nowak

Szanowny Panie,

istotnie, rondel to także termin architektoniczny. W tym znaczeniu rzeczownik ten odmieniany jest z obocznością (rondla, rondle itd.) lub bez niej (rondela, rondele itd.).

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski