Ronnie z Monicą

Szanowni Państwo!
Jak należy odmieniać zdrobniałą postać imienia Ronnie? Czy formy: Ronnie’ego, Ronnie’emu, Ronniem są prawidłowe (taki zapis spotkałam)?
I jeszcze jedno: Monica, Monicę, Monicą, ale Moniki? To mi się wydaje prawidłowe.
Serdecznie pozdrawiam
Hanna Lachowska
Ronnie wymawiamy [rony], trzeba więc odmieniać jak np. nazwisko Christie, tzn. DB. Ronniego, C. Ronniemu, NMs. Ronniem [zob. par. 248 w WSO PWN – Red]. Od imienia Monica prawidłowy dopełniacz ma istotnie formę Moniki.
Jan Grzenia