Rosja sowiecka i przodek praindoeuropejski

Prosiłabym o podanie poprawnego zapisu: powinno być Rosja sowiecka czy Rosja Sowiecka, Rosja Bolszewicka czy Rosja bolszewicka?
Nie wiem także, czy dla podkreślenia ram czasowych zjawiska można pisać o przodku pra-indoeuropejskim. Czy taki zapis jest dopuszczalny?
Bardzo dziękuję za pomoc
Magdalena Rupińska
Przymiotnik sowiecki (ros. sowietskij 'radziecki', od sowiet 'rada') w języku polskim nie jest neutralny – ma odcień lekceważący lub pogardliwy – i nie tworzy nazw własnych. Dlatego powinniśmy ten wyraz napisać małą literą: Rosja sowiecka 'Rosja w okresie władzy sowieckiej (radzieckiej)'. Z podobnych względów małą literą należy zapisać przymiotnik bolszewicki w wyrażeniu Rosja bolszewicka.
Przymiotnik praindoeuropejski (pisany łącznie) jest już przyjęty jako składnik terminu język praindouropejski.
Grzegorz Dąbkowski, prof., Uniwersytet Warszawski