Rosół

Czy połączenie rosół warzywny jest oksymoronem? Bulion warzywny brzmi naturalniej, ale całość ma brzmieć …. warzywny z makaronem, a bulion z makaronem się wykluczają.

Z góry dziękuję
Oksymoron to konstrukcja leksykalna składająca się z elementów, które znaczeniowo się wykluczają (np. gorący lód). Wyrażenie rosół warzywny nie ma takiego charakteru, bo rosół to zupa stanowiąca wywar z mięsa i warzyw. Można by więc podejrzewać rosół warzywny o bycie pleonazmem (czyli konstrukcją, której jeden element powiela część znaczenia drugiego elementu).
Dalszej części wywodu, przepraszam, nie rozumiem.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski