Router, ruter, wi-fi, Wi-Fi

Szanowni Państwo,

chciałabym się dowiedzieć czy zapis router wi-fi, karta sieciowa wi-fi jest prawidłowy? Zatem, czy należy w tym przypadku stosować reguły takie same jak w przypadku zapisu nazwy sieci bezprzewodowej czyli zapis z łącznikiem i z małych liter?

Czy w języku polskim prawidłowo powinno zapisywać się router czy ruter?

Pozdrawiam
Poprawne są zapisy: wi-fi, Wi-Fi, router oraz – jeszcze mniej rozpowszechniony, ale już występujący i skodyfikowany – ruter. Na pewno więc wyrażenia router wi-fi, karta sieciowa wi-fi są zapisane poprawnie. Nie zachęcałabym do pisowni: router Wi-Fi, karta sieciowa Wi-Fi, gdyż wielkich liter i tak mamy w tekstach za dużo.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski