Rozdział Kościoła od państwa i odróżniać coś od czegoś

Czy powinno pisać się rozdział Kościoła i państwa czy rozdział Kościoła od państwa?
I czy można napisać: odróżnia kolor czerwony i zielony, czy czasownik odróżniać musi łączyć się z przyimkiem od (odróżnia kolor czerwony od zielonego)?
Pozdrawiam
W obu wypadkach poprawny jest wyłącznie przyimek od: rozdział czegoś od czegoś, odróżniać coś od czegoś.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski