Różności interpunkcyjne

Szanowni Państwo,
znów mam kilka drobnostek przecinkowych.
1. Fragment dialogu: „Można to znaleźć przy Mazowieckiej”. „Przy Mazowieckiej(,) mówisz?”
2. Nic(,) tylko chodzę i pogwizduję. [Tutaj chyba z przecinkiem, bo „nic, tylko”… ="nic innego nie robię, tylko”…].
3. „On to się potrafi postarać. Nie to(,) co ty”.
4. Szuflada jest po tej stronie(,) co zlew. [Gdyby było …„po tej samej”…, to można by się odwołać do reguły [381]].
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Ad 1. Konieczny jest znak interpunkcyjny oddzielający przywoływane słowa od reszty wypowiedzi. Mógłby być to zarówno przecinek, jak i myślnik. Wyobrazić sobie można również następujący zapis tej wymiany dialogowej:
– Można to znaleźć przy Mazowieckiej.
– „Przy Mazowieckiej” mówisz?

Ad 2. Zasady interpunkcyjne nie regulują przestankowania wszystkich utartych wyrażeń czy zwrotów. Ważną rolę odgrywa tu tradycja. Zwyczajowo w konstrukcji nic, tylko… stawiamy przecinek, co najprawdopodobniej podyktowane jest czynnikami prozodycznymi (pauza oddechowa).

Ad 3 i 4. W tego rodzaju konstrukcjach porównawczych z co nie stawia się przed nim przecinka.
Adam Wolański