Różności pisowniowe

Jak powinienem napisać słowo nieefektywny?
Nie znam ligarury ee w języku polskim choć zdarzają się typowo polskie np. łł
(Jagiełło).

Wydaje mi się, że przy cytowaniu adresów tak URL/www jak i email na końcu nie piszemy kropki bezpośrednio ale z pewnym odstępem. Zatem cytuję np.: https://sjp.pwn.pl/poradnia/. zamiast https://sjp.pwn.pl/poradnia/zapytaj.
Ad 1. Wyraz nieefektywny należy zapisać dokładnie tak, jak uczyniono to w pytaniu. Domyślam się, że pytającemu nie chodzi o ligaturę, lecz tzw. geminację – podwajanie samogłosek i spółgłosek. System grafematyczny polszczyzny zasadniczo zachowuje podwojone głoski obecne wewnątrz leksemów oraz na tzw. szwach morfologicznych w wyrazach rodzimych oraz w spolszczonych wyrazach obcych, por. -aa-, np. kraal, naazotować, primaaprilisowy; -bb-, np. abbowie, hobby; -czcz-, np. czczy, uczczenie; -dd-, np. buddyzm, naddać, naddnieprzański, poddasze; -dżdż-, np. dżdżownica, dżdżysty; -ee-, np. feeria, geesowski, pezetpeerowiec, nieefektowny, przeegzaminować, reelekcja, teleenergetyczny; -ff-, np. buffować, Jaffa; itd., itp.
Ad 2. Kropka – jako znak wskazujący koniec zdania ortograficznego – powinna przylegać do ostatniego elementu wypowiedzenia. Czytelnicy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że kropka ta nie przynależy do adresu internetowego czy adresu poczty elektronicznej. Pomyłka jest zatem mało prawdopodobna.
Adam Wolański