Rozpoczynanie zdania od aby

Czy można zacząć zdanie od spójnika aby?....Aby osiągnąć zamierzony cel, którym jest...

Nie ma nic złego w rozpoczynaniu zdania od aby. Spójnik ten wprowadza zdanie podrzędne okolicznikowe (celu), a takie konstrukcje mogą się znajdować zarówno po zdaniu nadrzędnym (Należy przeprowadzić badania, aby sprawdzić wyniki), jak i przed nim (Aby sprawdzić wyniki, należy przeprowadzić badania).

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski